Najčastejšie otázky

Môžem si vlajku vyvesiť aj v obývačke?
Nie, vlajka musí byť zavesená na mieste voľne viditeľnom v exteriéri – tak aby upútala pozornosť okoloidúcich. V interiéri je možné ju vyvesiť len v prípade, ak ide o verejné priestory, ktoré sú pravidelne navštevované (vestibul, vstupná hala, priestory gastronomických podnikov a pod. Odporúčame mať popri interiérových inštaláciách aspoň jednu vlajku umiestnenú v exteriéry.

Môžem použiť aj vlajku, ktorú si vytlačím na tlačiarni?
Áno, ak jej rozmer je dostatočný k upútaniu pozornosti. Odporúčame však použiť vlajku o rozmere 120×90, ktorú si viete zakúpiť aj v našom eshope a zároveň tým podporíte ďalší rozvoj kampane.

Ako má byť vyvesená vlajka? Je dané, ktorá je predná strana?
Vlajku je potrebné umiestniť do exteriéru prednou stranou , t.j. tou stranou, ktorá nemá na pravej časti žltý lem. Takto:

Musím prihlasovať svoju vlajku na www.vlajkapretibet.sk každý rok?
Áno, aj keď sa zapájate pravidelne je potrebné aby ste sa každý rok prihlásili aj na našej stránke. Na jednej strane tým dáte vedieť, že sa opäť zapájate (nie všetci sa zapájajú pravidelne) a na druhej strane tým vynaložíte symbolické úsilie na pomoc Tibeťanom.

Čo ak vlajku vyvesím, ale neprihlásim ju na www.vlajkapretibet.sk?
V tomto prípade nebudete oficiálnym účastníkom kampane, Vaša vlajka sa nebude počítať do celkového počtu za daný rok a v neposlednej rade sa o Vašej solidarite nedozvedia samotní Tibeťania.Chcem aby aj moja obec vyvesila vlajku, čo mám spraviť?
Nečakajte a kontaktujte Vášho primátora alebo starostu so žiadosťou o vyvesenie vlajky. Vysvetlite cieľ kampane a poukážte na mestá, ktoré sa na Slovensku už zapojili.